גלישה פרטית

3

-פרסומת-

מה זה גלישה פרטית- Private Browsing

-פרסומת-

גלישה פרטית- לא כל עוד מישהו עומד מאחוריך

גלישה פרטית היא תכונה חדשה יחסית שנוספה לדפדפני האינטרנט בשנים האחרונות. בדפדפני אינטרנט (Web Browsers) הכוללים תכונה זו קיים מצב גלישה חדש, חוץ מהמצב הנורמלי, שנקרא Private Session. לאחר גלישה במצב זה, דפדפן האינטרנט לא ישמור כל מידע גלישה שהוא על הכונן הקשיח של המחשב כמו שהוא עושה בגלישה רגילה (מצב נורמלי). מידע זה הוא היסטוריית הגלישה (דפי האינטרנט אותם טען הדפדפן במצב זה), קבצי אינטרנט זמניים (מטמון גלישה- Browsing Cache), קבצי עוגיות (Cookie files), השלמות טפסים (we forms) וכן סיסמאות. בעת סיום מצב הגלישה הפרטית, ע"י סגירת כל החלונות שלו, דפדפן האינטרנט ימחוק את כל נתונים אלה מן הזיכרון של המחשב (זיכרון RAM). לעומת זאת, הורדות שהורדו בעת שימוש במצב זה וכן מועדפים (סימניות, Bookmarks) ישמרו בכונן הקשיח המקומי ולא ימחקו. ראוי לציין שניתן לשמור סיסמאות במצב גלישה פרטית, אך יש לציין זאת במפורש לדפדפן ברגע הזנת סיסמה.

חשוב לזכור כי למרות שדפדפן האינטרנט אינו טורח לשמור בכונן הקשיח את המידע שלכם, מידע אודות הגלישה שלכם יכול להיות מנוטר שלא בתלות הדפדפן ע"י גורמים אחרים כמו ספקית האינטרנט (Internet Service Provider ISP), תוכנות ריגול המותקנות במחשב, תוספי דפדפן (הרחבות דפדפן) הפעילים (Browser Extensions/ Add-ons) בו במצב גלישה בסתר או אנשי הנדסה חברתית (Social Engineers).

-פרסומת-

נהוג להשתמש, בלי לחשוב הרבה, בתכונה זו, כאשר רוצים לגלוש באינטרנט במחשב מסויים ללא השארת עקבות שימוש בדפדפן.

כל דפדפן אינטרנט עדכני כולל את התמיכה במצב גלישה פרטית, אולם הפ'יצר זמין בשמות שונים:

–         אינטרנט אקספלורר 8 ומעלה (Internet Explorer)- גלישת InPrivate (InPrivate Browsing). ניתן לעבוד בגלישה פרטית וגם בגלישה נורמלית בו זמנית, ע"י חלונות שונים.

–         מוזילה פיירפוקס (Mozilla Firefox)- גלישה פרטית (Private Browsing). הדפדפן מציע גלישה במצב אחד בלבד בזמן שהוא (או גלישה פרטית או גלישה נורמלית).

–         גוגל כרום (Google Chrome)- חלונות Incognito (Incognito Window). ניתן לעבוד בגלישה פרטית וגם בגלישה נורמלית בו זמנית, ע"י חלונות נפרדים.

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
 1. ספיר לפיד הגיב

  מאמר נחמד 🙂
  מצב גלישה פרטית לא אמור לכבות אוטומטית את כל התוספים של הדפדפן?
  דרך אגב פעם קראתי על זה שספקיות האינטרנט יכולות לראות את המידע שאתה מוריד אבל אין להם טעם, יש להם כמות אדירה של מידע ולא משעמם להם כדי לשבת ולהסתכל עליה.
  אם הם כבר יעשו את זה, זה יהיה כנראה עם צו בית משפט בחשד לפשע או משהו בסגנון…

  1. יוסי לישה הגיב

   מה שאתה אומר על הספקיות נכון- הן יכולות לדעת באילו אתרים אתה גולש ואיזה תוכן אתה מזין אם הוא לא מוצפן, הן יכולות אבל לא עושות את זה סתם ככה.
   הן יכולות גם לחסום אותך מתוכניות מסויימות (אימיול, טורנט) אבל אם הן יעשו את זה גולשים יעזבו…
   לכן, ספקיות האינטרנט יעקבו אחרי גולש מסויים רק אם יש צו בית משפט וכיוצא בזה..

   בנוגע לתוספים, דפדפן כרום הוא אחד מאלה שמכבים אוטומטית את כל התוספים (אלא אם המשתמש הגדיר אחרת). פיירפוקס למשל לא מכבה שום תוסף כברירת מחדל. וגם בגלישה פרטית, כמצויין במאמר, רק הדפדפן נמנע מלשמור מידע ולא גורמים אחרים כמו ה-ISP.

 2. ייעוץ עסקי הגיב

  היי, אחלה פוסט, תודה

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *