סקירה: הדפדפן החדש ב-Windows 10 – ה-Edge

2

-פרסומת-

Edge, הדפדפן החדש של מיקרוסופט, שבא להחליף את Internet Explorer כדפדפן הראשי של מערכת ההפעלה, לאחר ש-IE לא באמת הצליח אל מול המתחרים, מציע תכונות וחידושים מעניינים לצד גלישה מהירה ובטוחה יותר מבעד ללוק חדש לגמרי. הכירו את הדפדפן של Windows 10 שנוצר מ"אפס".

-פרסומת-

מיקרוסופט הבינה שרוב המשתמשים לא אוהבים את הדפדפן שלה כבר מזמן, וזה אינו סוד. עם זאת רק לאחרונה החליטה להביא שינוי משמעותי לפועל והשיקה דפדפן חדש לחלוטין – ה-Edge במסגרתו של Project Spartan.

הדפדפן החדש של מיקרוסופט, Microsoft Edge עבור Windows 10 הוא דפדפן חדשני שהדבר היחיד שמחבר בינו לבין IE הוא כנראה הלוגו: דפדפן בעל ממשק משתמש חדש, מהיר (באמת), יציב ומאובטח יותר שמביא עימו עם כמה הפתעות. מעבר לכך, Edge מוגדר כדפדפן ברירת המחדל של Windows 10 כאשר Internet Explorer 11 מותקן גם על המערכת עבור תאימות. בניגוד ל-IE, הדפדפן Edge הוא אפליקציה (בעבר אפליקציית מטרו) ולא תוכנה רגילה של Windows מה שמאפשר לו לרוץ על כלל המכשירים בעלי Windows 10.

דפדפן Edge בעת פתיחת לשונית חדשה

נוח ואישי

הדפדפן Edge מגיע עם ממשק משתמש שונה מזה של IE, מודרני ומינימליסטי המזכיר מאוד את זה של Google Chrome. כך למעשה יש יותר מקום עבור חוויית הגלישה (המהירה) ופחות לחצנים מציקים ומיותרים. ממשק המשתמש החדש מעניק ל-Edge מראה אלגנטי. מעבר לכך Edge מביא מספר תכונות מובנות מעניינות לשדרוג חוויית המשתמש, עליהן אדבר מאוחר יותר.

כחלק משירותי Windows 10 להפוך את חוויית השימוש לנוחה ואישית יותר תוך הכרת המשתמש ומעקב אחר פעילויותיו, Edge מספק את האפשרויות להשתמש בפרופיל המשתמש שאספה Cortana כדי לסייע למשתמש למצוא אתרים רלוונטיים ברשת. בלי קשר, בעת פתיחת לשונית חדשה, יציג לכם Edge חיפוש ומתחתיו את רשימת האתרים בהם ביקרתם הכי הרבה. כמו כן, יוצגו בפניכם מזג האוויר המקומי וכותרות תכנים וחדשות שייתכן ויעניינו אתכם.

הגדרות התאמה אישית ב-Edge

Edge גם מקיים אינטגרציה עם העוזרת האישית Cortana בדרך נוספת, כך שתוכלו להשתמש בפרופיל האישי שנוצר לכם על פי שימושכם ב-Windows 10. כשתגלשו באינטרנט ב-Edge, הוא יוכל להציע לכם לבקר במקומות הרלוונטיים לתחומי העניין שלכם. תוכלו אפילו לבקש מ-Cortana לתרגם או להסביר לכם מה משמעות מילים מסוימות מבלי לפתוח דף חדש, פונקציה שימושית במיוחד שמובנית בדפדפן! שימו לב כי תוכלו לבטל את האינטגרציה עם Cortana כדי לנסות לשמור קצת יותר על הפרטיות שלכם.

ביצועים

דפדפן ה-Edge מהיר במיוחד, מהיר הרבה יותר מ-IE11 לאחר שנבנה מחדש בלי כל קשר למבנה עליו נבנה של הדפדפן המאוס. Edge החדש קל, מגיב מהר יותר, ומביא (איכשהו) את מיקרוסופט לליגה של Chrome ו-Firefox. הוא מבוסס על מנועים חדשים ותומך בטכנולוגיות עדכניות תוך זניחת התמיכה שהייתה ב-IE ב-ActiveX ו-VBScript ואחרים. הדפדפן גם לא מתעסק עם תאימות לאחור, כמו IE, מה שהופך אותו לקליל וזריז יותר וגם ליציב ובטוח יותר. Edge, כך טוענת מיקרוסופט, בטוח יותר בצורה משמעותית מ-IE. בהקשר זה, Edge כולל מנגנון ארגז חול, SmartScreen Filter, הגנות מפני Memory Corruptions ועוד. כעת גם נגן ה-Flash של Adobe מובנה בדפדפן לביצועים מקסימליים ולתפעול אינטגרלי.

ממשק חדש לשינוי הגדרות הדפדפן, תפריט ישיר ומודרני, מותאם Windows 10

-פרסומת-

תכונות חדשות

רשימת קריאה – Edge מציע באופן מובנה לשמור קישורי דפים לעיון מאוחר יותר. אפשר להסתכל על תכונה זו כאל וריאציה של המועדפים שנשמרים לתמיד בעוד שרשימת הקריאה נשמרת לעיון במועד מאוחר יותר. התכונה יעילה ונוחה במיוחד עבור מי שמרבה לשמור תכנים על מנת לעקוב ולעיין בהם מתישהו מאוחר יותר.

רשימת קריאה – קל יותר לעקוב אחרי הדברים שמעניינים אתכם

תצוגת קריאה – תכונה חביבה ושימושית למדי של Edge שמה את תוכנו של האתר במרכז ומאפשרת לכם לקרוא ולעבור על התוכן הרלוונטי עם כמה שפחות הפרעות והסחות דעת. במעבר למצב תצוגת קריאה, כל האלמנטים הצידיים והנוספים של אותו דף אינטרנט יעלמו מהתצוגה, ביניהם סרגלים צידיים, באנרים ופרסומות, כך שתוכלו להתמקד בעיקר ומהר.

הדגמה של תצוגת הקריאה על מאמר באתר, אחלה פיצ'ר!

כתיבת הערות – Edge מאפשר לכם לכתוב הערות, לשרטט שרטוטים, לסמן פסקות, להדגיש טקסט או סתם לקשקש על גבי דפי אינטרנט ולשמור את היצירה הסופית במחשב שלכם או בענן. הדבר שימושי במיוחד בעת ניתוח מאמרים ומתן הערות לקולגות. תוכלו גם להמשיך לערוך את מה שהתחלתם בהמשך.

הדגמת שימוש בהערות עמוד ב-edge

תמיכה בסנכרון פרופיל – לאחר שכבר זמן רב חלק מהדפדפנים המתחרים מציעים סנכרון מובנה של פרופיל המשתמש, עם Edge ובאיחור עצום גם מיקרוסופט נכנסה לתמונה. Edge יאפשר לכם לשמור את המועדפים, הסיסמאות, רשימות הקריאה, ההיסטוריה והלשוניות הפתוחות בפרופיל הדפדפן האישי שלכם בענן תחת חשבון המיקרוסופט שלכם, כך שתוכלו ליהנות מהם בכל מחשב אליו תתחברו עם Edge ב-Windows 10 שמקושר לאותו החשבון.

מצב גלישה בסתר לצג תפריט הגדרות בסיסיות

תמיכה בתוספים – בניגוד ל-IE, הדפדפן Edge הולך לתמוך בהמשך בתוספים שיפותחו ב-HTML וב-JavaScript כך שניתן יהיה להעצים יכולות של אתרי אינטרנט, לשנות מראה שלהם ולהוסיף לדפדפן פונקציות חדשות. אחת הסיבות לכישלונו IE הייתה היותו דפדפן בסיסי בעל פונקציונאליות מוגבלת וזה כי לא איפשר פיתוח תוספות במודל סביר. ב-Edge למפתחים יהיה קל משמעותית לפתח תוספים והם גם יוכלו להגר תוספים קיימים מדפדפנים מתחרים. בכל אופן, התמיכה הרשמית בתוספים ל-Edge תגיע לפי מיקרוסופט במהלך 2016.

דבר סיום – Edge

Edge הוא דפדפן חדש ונהדר, אפשר להגיד – ההפך הגמור מאחיו הבכור. מיקרוסופט סוף כל סוף מיישרת קו עם הדפדפנים המתקדמים בשוק. כרגע, עליה לסיים את הכנסת התמיכה במודל תוספים ולתחזק מאגר תוספים סביר. האתגר שעומד בפני מיקרוסופט הוא הבאת משתמשים שמרוצים מהדפדפן הנוכחי שלהם ל-Edge, מה שלי קשה להגדיר כפרקטי. להערכתי אם מיקרוסופט לא תשלוף קלף חזק כלשהו מהשרוול שירעיד את שוק הדפדפנים, היא לא תצליח להביא יותר מדי משתמשים קבועים חדשים (יתכן גם שזה לא מה שהיא מחפשת). כך או כך – זה לא IE! מדובר בעוד דבר טוב שמביאה Windows 10.

-פרסומת-

  1. […] ל-Windows 10, כולל כמובן תוכניות ספציפיות ל-Windows 10, למשל דפדפן Edge ואפליקציות של Windows. כל תוכנית אחרת שהייתה לפני השדרוג […]

  2. […] ל-Windows 10, כולל כמובן תוכניות ספציפיות ל-Windows 10, למשל דפדפן Edge ואפליקציות של Windows. כל תוכנית אחרת שהייתה לפני השדרוג […]

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *