מה חדש ב-Comodo Internet Security 7?

3

-פרסומת-

גרסה שביעית לחבילת האבטחה החזקה ביותר בשוק הביתי יצאה אתמול לציבור וזמינה כבר בעדכון לבעלי גרסאות אחרונות. בין החידושים: מודול ביטול שינויים שנגרמו ע"י תהליכים זדוניים, הסתרת נתונים מפני תוכניות לא מוכרות, שיפור ניכר בביצועים ומתיחת פנים נוספת לממשק המשתמש.

-פרסומת-

חברת התוכנה ואבטחת המידע Comodo שחררה אתמול (6 באפריל) את הגרסה השביעית של תוכנת האבטחה המוצלחת שלה למחשבים אישיים – Comodo Internet Security, שלמי שאינו מכיר – מוצעת בחינם במהדורת ה-Premium. העדכון מקדם את התוכנה כמה צעדים קדימה עם שיפורים ותוספות חדשות שגם בלעדיהם התוכנה נשארת בחזית בתחומה.

ממשק משתמש מלוטש

בגרסה השישית של התוכנה, שיצאה בשנה שעברה, החברה שינתה לחלוטין את ממשק המשתמש של התוכנה לממשק נוח ומסודר, ידידותי ואינפורמטיבי הרבה יותר. וכעת היא משפרת אותו מעט יותר, בין היתר באמצעות מתן גישה מהירה לפעולות נפוצות ולהגדרות המודולים השונים, הן במסך הראשי והן דרך אייקון מגש המערכת. מעבר לכך, באמצעות שינוי מבנה המסך הראשי כך שיהיה אינפורמטיבי יותר ופשוט יותר. בנוסף, התוכנה מגיעה עם שתי ערכות נושא נוספות לבחירה כאשר אחת מהן מתאימה במיוחד למראה של Windows 8.

המסך הראשי
מסך הפתיחה של Comodo Internet Security 7 עבור ערכת הנושא Modern בחלונות 8

ביטול שינויים זדוניים

בגרסה זו נוספה שכבת הגנה חדשה למערכת ה- Defense+ הפרואקטיבית של התוכנה, המכונה ViruScope. תכונה זו פועלת יחד עם ה-Behavior Blocker ומנטרת מהלכים המתבצעים במערכת, במידה וזוהו שינויים זדוניים, ViruScope תתריעה לכם על כך ותאפשר לכם לצפות, לבטל את כל השינויים שבוצעו ע"י אותו תהליך חשוד וכמובן לטפל בקובץ המקור הזדוני. כרגע התכונה החדשה אינה פעילה כברירת מחדל למשתמש הפשוט עקב טריותה. אתם מוזמנים להפעילה ואפילו להגדיר לה לבצע את תפקידה באופן אוטומטי במידת הצורך.

התארת ViruScope על שינויים חשודים
התראת ViruScope בעת זיהוי התנהלות חשודה

מיקומים מוגנים

-פרסומת-

תחת מודול ה-HIPS נוספה אפשרות להגדיר Protected Folders, כלומר "תיקיות מוגנות". מבחינת התוכנה אלו הם מיקומים שהמשתמש מגדיר ויוסתרו מכל תוכנית שתרוץ בהרשאה נמוכה ב-Sandbox. במילים אחרות, כל תוכנה שתרוץ בהרשאות שאינן מלאות (החל ב-Partially Limited ב-Behavior Blocker) לא תיראה כל זכר לאותן תיקיות ולקבצים שבהן ובטח שלא יוכלו לקרוא או לבצע שינויים על המידע שלכם שבאותם המיקומים. נדגיש כי מבחינת התוכנה ריצה בארגז החול (ב-Sandbox) מתייחסת גם לריצה שאינה תחת וירטואליזציה מלאה (Fully Virtualized Mode), כמו ריצה עם הגבלות ההרשאה Untrusted ו-Limited.

הגדרת תיקיות מוגנות ב-Comodo Internet Security
הגדרת מיקומים מוגנים באפשרויות התוכנה תחת HIPS

סינון אתרים מובנה

מעכשיו רכיב חומת האש של התוכנה כולל תכונה בשם Website Filtering. תכונה זו תאפשר לכם להגדיר אתרים וכתובות ולקבוע אילו משתמשים במחשב יוכלו או לא לגשת אליהם. מעבר לכך תוכלו להפעיל רישום עבור תיעוד ניסיונות הפרה של הכללים. מניסיוני האישי, האופן שבו ניתן להגדיר את התכונה הזו, יחד עם האתרים והקטגוריות לחסימה ולאפשור, המשתמשים שעליהם חלים הכללים, הוא מסורבל ולא פשוט כלל. מבחינה זו, יש על מה לעבוד. מצד שני, לא מדובר במשהו מהפכני שלא ניתן להשיג ע"י תוכנות אחרות. כך למשל, בתחום חסימת אתרים פשוטה, Comodo בעצמה מאפשרת להגדיר את שרתי ה-DNS שלכם לאלו של קומודו כך שתהנו מחסימת אתרים זדוניים וזה ללא כל קשר לסינון האתרים שהוצג בגרסה זו. אם אתם מעוניינים בסינון אתרים מתקדם ונוח יותר, תוכלו להשתמש בתוכנת בקרת הורים ייעודית – לא אדון בעניין במאמר זה.

הגדרת קטגוריות לחסימה
מסך הגדרת חסימת / אפשור אתרים

שיפורים אחרים

מעבר לכל השינויים והחידושים שציינתי, תוקנו מעל ל-300 באגים, בינהם גם דליפות זכרון. יתר על כן, תוכניות שרצות תחת הרשאות נמוכות ב-Behavior Blocker ובפרט בתוך ה-Virtual Desktop (לשעבר ה-Virtual Kiosk) בוירטואליזציה מלאה יפעלו עד פי 8 מהר יותר מאשר בגרסה הקודמת.

דבר סיום

גם ללא כל החידושים והשינויים שהוצגו התוכנה עושה את עבודתה פלאים ותשמור על מחשבכם נקי מתוכניות זדוניות ותגן עליכם מדליפת מידע. כל זה לצד ביצועים טובים, אפשרויות מתקדמות רבות וממשק משתמש נוח לכלל המשתמשים. אם טרם שדרגתם הקומודו שלכם, תוכלו לעשות זאת באמצעות עדכון אוטומטי דרך ממשק התוכנה. במידה ותרצו להתקין את התוכנה, תוכלו להורידה מכאן.

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
  1. […] –          Comodo Internet Security Premium […]

  2. […] יותר השנה שוחררה הגרסה הקודמת של חבילת האבטחה המתקדמת מבית קומודו. אתמול, הגרסה […]

  3. […] החדש לוקח את שלל האפשרויות שהציע הממשק הקודם, שהושק ב-Comodo Internet Security 7, ואף מוסיף להן. למשל, תמיכה ואפשרות מעבר בין שני מצבי […]

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *