כך תבדקו אם מחשבכם יוכל להריץ את Windows 10

2

-פרסומת-

Windows 10 רק הושקה והמונים נרשמו לבצע שדרוג למערכת ההפעלה החדשה בחינם. רק לפני כן, אני מפרסם מאמר זה בו תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי באשר לעמידת המחשב שלכם בדרישות התאימות ויכולותו להריץ את Windows 10.

-פרסומת-

בעלי Windows 8? המחשב שלכם יכול להריץ את את Windows 10

קודם כל, אם המחשב שלכם מריץ את Windows 8 הוא יוכל להריץ את Windows 10. זאת כיוון שדרישות החומרה שדורשת Windows 10 מהמחשב שלכם הן אותן דרישות החומרה בדיוק להרצת Windows 8. זוהי שיטה וודאית ואמינה, אך פשוטה לאבחן האם המחשב שלכם כשיר חומרתית להריץ את Windows 10.

נתיבי שדרוג ל-Windows 10 השולחני

דרישות המערכת המינימליות להתקנה ולשימוש ב-Windows 10

למי שמעוניין במפרט דרישות, אלו הדרישות המינימליות מהחומרה של המחשב שלכם כך שתוכלו להתקין את Windows 10. דרישות המערכת הן למעשה זהות לאלו של Windows 8 ולעדכון שלו Windows 8.1.

 • מעבד הפועל בתדר 1Ghz, תומך ביכולות PAE (לגירסת ה-32 סיביות), NX ובסט ההוראות SSE2
 • זיכרון RAM בנפח 1GB (להתקנת גירסת ה-32 סיביות) או 2GB (לגירסת ה-64 סיביות)
 • שטח אחסון מקומי של 16GB (להתקנת גירסת ה-32 סיביות) או 20GB (לגירסת ה-64 סיביות)
 • כרטיס מסך התומך ב-DirectX 9 עם מנהל התקן (Driver) תואם WDDM

בנוסף, המשדרגים דרך היישום לשדרוג ל-Windows 10 יצטרכו חיבור זמין לרשת לצורך הורדת חבילת ההתקנה שגודלה עומד בערך על 2-3GB בהתאם לסוג ההתקנה הנדרשת, 32 או 64 סיביות.

כפי שניתן לראות, רשימת דרישות החומרה היבשות מהמערכת שלכם לא שונות מאלו של Windows 7 למעט בדרישה נוספת המחייבת שהמעבד שלכם יתמוך בפונקציות שצוינו, שאינן חדשות במיוחד וכלולות ברוב המעבדים האישיים שהושקו לאחר 2007. לכן, אם מחשבכם מריץ את Windows 7 ובעל מעבד תומך הוא יריץ גם את Windows 10.

חשוב להכיר כי כאן, "בבדיקה על הנייר" לא מדובר בבדיקה של עד כמה טוב המחשב שלכם יתמודד עם המערכת החדשה אלא אם יוכל להתמודד איתה. Windows 10 היא מערכת הפעלה קלה יותר מ-Windows 8 והיא הותאמה רבות על מנת לעבוד טוב יותר עם החומרה שלכם לביצועים טובים יותר.

דרישות מערכת הנדרשות לשימוש בתכונות לא בסיסיות ב-Windows 10

-פרסומת-

ישנן תכונות ופונקציות ש-Windows 10 מספקת להגברת חוויית המשתמש ולהרחבת הפונקציונאליות של המערכת. חלקן דורשות תמיכה והתקנים נוספים כדי לפעול. להלן הדרישות הנוספות לאלו שמעוניינים ליהנות גם מהן:

 • מצב טאבלט אוטומטי – דורש טאבלט, מחשב נייד מכשיר מסוג "שניים באחד" בעלי החיישנים הנדרשים.
 • שימוש ביכולות מגע – דורש מסך מגע התומך ב-MultiTouch.
 • Cortana – דורשת מיקרופון איכותי או מערך התקני קלט לשמע באיכות גבוהה.
 • פונקציונאליות Windows Hello – דורשת קורא טביעות אצבע או מצלמת אינפרה אדום מואר (זיהוי ביומטרי).
 • אימות דו-שלבי – דורש זיהוי ביומטרי או מכשיר סלולארי בעל קישוריות Wi-Fi או Bluetooth.
 • אתחול בטוח (Secure Boot) – דורש קושחה התומכת במפרט UEFI בגרסה 2.3.1 (הרחבת Errata B) בעלת ה-CA של מיקרוסופט רשום במאגר החתימות שלה.
 • BitLocker – דורשת TPM בגרסה 1.2 או גרסה 2.0, או לחילופין התקן זיכרון נייד USB (דיסק-און-קי).
 • BitLocker To Go – דורשת התקן זיכרון הבזק בעל חיבור USB (דיסק-און-קי).

הכלי לבדיקת תאימות המחשב ל-Windows 10

היישום "קבל את Windows 10" הוא למעשה כלי שמיקרוסופט הפיצה בחודשים האחרונים למחשבים בעלי גירסאות Windows 7 ו-Windows 8 השונות שזכאיות לקבלת שדרוג בחינם ל-Windows 10. היישום מהווה מסייע שדרוג ל-Windows 10 ועל הדרך בודק לעומק את תאימות המערכת שלכם למערכת ההפעלה החדשה מבחינת החומרה, כל התוכניות המותקנות על המחשב וכן ההתקנים הנלווים. לכן, אינכם צריכים לבצע בדיקה ידנית ופרטנית לגבי תמיכה של התוכנות שלכם ב-Windows 10, הדבר נכון גם לבדיקת תאימות של תוכנות אבטחה ואנטי וירוס ל-Windows 10.

הכלי המסייע מבצע בשבילכם את כל הליך הבדיקה כך שאינכם חייבים להבין את דרישות המערכת. בסוף תהליך הבדיקה, נוצר דו"ח תאימות שתוכלו לגשת אליו דרך היישום וכן לבצע פעולות, שכוללות את הורדת חבילת ההתקנה וכן התחלת הליך השדרוג והמעבר המיוחל ל-Windows 10. אם היישום כבר הופיע אצלכם סביר להניח שהוא כבר הפיק את הדו"ח.

אייקון היישום "קבל את Windows 10" במגש המערכת

במידה והמחשב שלכם כשיר ויוכל לתמוך ב-Windows 10 תקבלו על כך הודעה בשילוב אייקון חלונות במגש המערכת. אם המחשב שלכם תומך ב-Windows 10 אך חלק מהציוד ההיקפי שלכם או התוכניות המותקנות אינם נתמכים, המסייע יציג בפניכם את הדו"ח הכולל את תוצאות הבדיקה ומה תוכלו לעשות, כאשר האפשרויות נעות בין להמתין ליציאת מנהל התקן או גירסה תומכת של התוכנית או לחילופין הסרתה או שדרוג שלה לגירסה תומכת.

תוצאות הבדיקה של היישום על מחשב התומך ב-Windows 10

במידה ותיהיו מעוניינים לבדוק את תמיכתו ב-Windows 10 של התקן מסויים שאינו מחובר או מותקן כרגע במחשב שלכם, למשל מדפסת חדשה, תוכלו לעשות זאת באופן פרטני וידני דרך מרכז התאימות של מיקרוסופט. עבור תוכנות שאינן מותקנות כרגע ואתם שוקלים להתקין בעתיד, תוכלו לבצע בדיקה גם דרך אתר זה, אולם המידע העדכני והאמין ביותר באשר למערכות ההפעלה שהתוכנה תומכת בהן אמור להופיע באתר הרישמי של מפתח או מפיץ התוכנה.

ביצועי המחשב לאחר התקנת Windows 10

ראשית, אם המחשב שלכם תומך ב-Windows 10, משמעות הדבר היא שהוא יכול להריץ אותה ושיש לו לפחות את החומרה המינימלית לבצע זאת. כלומר, זוהי לא אינדיקציה לעד כמה טוב מחשבכם יריץ את Windows 10, אלא להאם בכלל הוא יריץ אותה. התשובה לשאלה עד כמה טובים יהיו ביצועי המחשב יחד עם Windows 10, תלויים בין השאר בשימושים השוטפים, באיכות ובתאימות החומרה, בתוכנות ובמנהלי ההתקן המותקנים, בהגדרות ובקונפיגורציית המערכת ובהתבלות המערכת. כאמור, אם המחשב שלכם פעל חלק והיה רספונסיבי עם Windows 8 או Windows 7 הוא אמור לפעול לא פחות טוב עם Windows 10 המשופרת.

 

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
 1. […] האם מחשבי יכול להריץ את Windows 10? […]

 2. […] האם מחשבי יכול להריץ את Windows 10? […]

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *