עדכון אוקטובר 2020 של Windows 10: החידושים המעניינים (גרסה 20H2)

2

-פרסומת-

העדכון העיקרי השני ל-Windows 10 לשנת 2020 יכלול כמות צנועה יחסית של תכונות חדשות למערכת ההפעלה וצפוי להשתחרר בימים הקרובים. מיקרוסופט מתמקדת בגרסה זו, 20H2 או "גרסה 2009", בתיקוני באגים בשיפור אמינות המערכת. מאמר מתעדכן.

-פרסומת-

מיקרוסופט צפויה לשחרר את עדכון זה של Windows 10 במהלך חודש אוקטובר, ומכאן שמו הנוסף – עדכון אוקטובר 2020. מדובר בעדכון העיקרי העשירי למערכת ההפעלה מאז ההשקה של מערכת ההפעלה בשנת 2015! במאמר אציג את השינויים המעניינים הצפויים כפי שהוצגו בגרסת Windows Insider האחרונה. המאמר יעודכן בהתאם לשקף את השינויים העדכניים ביותר. סקירות ומידע בעניין גרסאות קודמות, זמינים עבורכם באתר תחת הקטגוריה Windows 10.

שינוי מראה תפריט ההתחלה

בגרסת Windows 10 20H2 האריחים של תפריט ההתחלה מקבלים עיצוב "מתאים יותר" לזה של ערכת הנושא של המשתמש: האריחים יהיו בצבע אחיד ושקוף חלקית בהתאם להגדרות ערכת הנושא. כל זאת ברוח שפת העיצוב החדשה שמטמיעה מיקרוסופט ב-Windows 10, ה-Windows Fluent Design.

מקור: Windows Insider Blog

זניחת מסך מידע המערכת הוותיק ושיפור מחליפו

-פרסומת-

מיקרוסופט ממשיכה בתוכניתה עם ביצוע הגירה של הגדרות מלוח הבקרה המסורתי אל אפליקציית ההגדרות, וכבעבר – הגדרות נוספות הועברו בשדרוג זה מהממשק הוותיק לטובת ממשק המשתמש החדש.

כמו כן, עמוד מאפייני המערכת שאיתנו עוד מימיה של Windows Vista, ומהווה אחד המסכים היותר שימושיים במערכת, הוסר כליל בעדכון זה ממערכת ההפעלה. את תפקידו של חלון מידע ופעולות זה השייך ללוח הבקרה, ייקח מסך "אודות" של אפליקציית ההגדרות שמחליף אותו עתה באופן מלא. זאת לאחר שמידע נוסף שהיה בו לגבי המערכת, הועבר ל"אודות" שבהגדרות.

קישורים שהפנו לעמוד המאפיינים הוותיק, כמו גם מגוון מקשי קיצור, עתה יובילו ל"אודות" של אפליקציית ההגדרות. בנוסף, נוספה האפשרות להעתיק בקלות את מפרט המערכת ומידע מערכת ההפעלה באמצעות לחצן ייעודי.

הפחתת הודעות ממסייע ההתמקדות

בהחל בעדכון זה ברירת המחדל של המסייע בהתמקדות של Windows 10 תיהיה שלא להציג את הודעת סיכום ההודעות שנשלחו בזמן שמסייע ההתמקדות היה פעיל וכן לא להציג הודעה על כך שהוא נכנס לתוקף באופן אוטומטי אם זאת באמצעות אחד הכללים המוגדרים. כמובן שניתן להחזיר הגדרה זו להתנהגות הקודמת.

שינויים נוספים

כאמור, המאמר מתעדכן, ושינויים נוספים מעניינים או קריטיים ככל שיהיו יעודכנו כאן בהתאם לשחרורם בגרסת 20H2 של Windows 10. אציין גם שדפדפן Microsoft Edge המבוסס Chromium מקבל הגדרת ברירת מחדל במערכת ההפעלה כדפדפן במקום Edge המסורתי, החל בעדכון זה הוא מוטמעת אינטגרציה רחבה בינו לבין מערכת ההפעלה שמאפשרת לבצע פעולות בצורה נוחה יותר.

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
  1. ככדדגכ הגיב

    ווינדוס מטומטם, עיצוב על הפנים, מנסה להפוך את המחשב לסמארטפון, ומלא באגים עם משחקים ותוכנות שעבדו נפלא בווינדוס 8 ו 7 ועכשיו כבר לא.

  2. יוסי הגיב

    למה ככה ללכלך עליו?

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *