עדכון אפריל 2018 של Windows 10: המון חידושים מעניינים – מה חדש?

7

-פרסומת-

העדכון הגדול הראשון לשנת 2018 בדרך ל-Windows 10 שוחרר היום וזמין להורדה ידנית. שם העדכון הרישמי הוא עדכון אפריל 2018 (ונקרא גם RS4). העדכון מביא חידושים מבורכים ולא מעט שדרוגים למערכת ההפעלה אותם אציג במאמר. בין החידושים: ציר הזמן, הרחבה להגדרת השעות השקטות, אפקטים ושינויים חזותיים משמעותיים, אפשרויות התאמה אישית חדשות והתקנה מהירה של שדרוגים. ב-8 במאי יכנס למעגל העדכונים האוטומטיים ותחל הפצתו באופן מדורג. העדכון משדרג את Windows 10 לגרסת 1803 (build מספר 17134).

-פרסומת-

מדריך – כך תחסמו ותמנעו את התקנת עדכון אפריל של Windows 10

רוצים להתקין את העדכון כבר עכשיו? כך תעשו זאת

ציר הזמן

Timeline (ציר הזמן) הוא תכונה מרכזית ומהפכנית שמביא העדכון החדש לאביב עבור Windows 10. ה-Timeline מרכז במקום אחד את כל פעילויות המשתמש מ-30 הימים האחרונים בסידור יומי שעתי.

פעילות היא למעשה קישור בין תוכן ליישום. למשל, פתיחה חוזרת של אתר מסוים ב-Google Chrome או פתיחת מצגת שהמשתמש ערך ב-PowerPoint לפני שבוע. Timeline יודע לרכז את הפעילויות לא רק מכמה יישומים אלא מכמה מחשבי Windows 10 (ניתן לבטל אפשרות זו). הרעיון של Timeline הוא פחות הצגת היסטוריית פעיליות המשתמש, אלא לאפשר למשתמש להמשיך את עבודתו בקלות, גם במעבר בין מחשבים. Timeline מאפשר למשתמש להתרכז יותר בעיקר ופחות בחיפושים.

מקור: Microsoft

ה-Timeline מתלבש על תצוגת המשימות (Taskview) של Windows 10. כמובן שאין שינוי בתפקוד שלה, דרכה ניתן לעבור בין יישומים וכן ליצור שולחנות עבודה וירטואליים, כרגיל.

הכירו: תכונת שולחנות עבודה וירטואליים ב-Windows 10

אפקטים חדשים

הטמעת שפת העיצוב Windows Fluent Design נמשכת כמובן גם בגרסה זו של Windows 10. כעת רואים את אפקטי העיצוב החדשים באים לידי ביטוי ברוב ממשקי המשתמש של מערכת ההפעלה.

אפקט טשטוש הרקע המשתקף מבעד לשורת המשימות השתנה, וכעת דומה מאוד לאפקט הזכוכית של ממשק ה-AERO Glass של Windows 7 ו-Windows Vista. כמו כן, נוסף אפקט חדש מיוחד עבור הדגשת אלמנטים בעת מעבר עליהם בתפריט ההתחלה ובמקומות רבים נוספים במערכת ההפעלה.

הקלדה מהירה

העדכון החדש מוסיף תמיכה בהצעות הקלדה ובתיקון שגיאות אוטומטי להקלדה במקלדת פיזית. אלו שתי אפשרויות בסיסיות וחשובות כשמדובר במקלדות מגע שיכולות לסייע להאצת תהליך ההקלדה לחלק מהמשתמשים.

-פרסומת-

העברה אלחוטית של קבצים

אפשרות שימושית מאוד שמביא העדכון החדש נקראת Nearby sharing המקנה יכולת שיתוף קבצים, תמונות, כתובות URL בין מחשבים שנמצאים בסביבה באמצעות WiFi ו- Bluetooth. כדי שהמחשב השני יקבל את הקובץ על המשתמש שלו לאשר אותה דרך הודעה שמתקבלת במרכז הפעולות. ביצוע התהליך מתאפשר מכל ממשק בעל לחצן שיתוף, כולל הסייר. חשוב לשים לב שתכונה זו זמינה ופועלת רק בין מחשבי Windows 10 (לפחות בגרסת 1803) ועל אפשרות זו להיות פעילה בשני הצדדים.

מקור: howtogeek.com

מסייע בהתמקדות

תכונת השעות השקטות (Quiet Hours) משנה את שמה בעדכון זה לסיוע בהתמקדות (Focus Assist). להזכירכם מדובר בתכונה שהושקה ב-Windows 8.1 במטרה לאפשר למשתמש להגדיר זמנים בהם אינו מעוניין לקבל הודעות על המסך.

מאז התכונה השתנתה המון, ובעדכון החדש של Windows 10, אל שינוי השם נכנסות אפשרויות הגדרה שימושיות למדי. למשל, אפשרות לבחירת אפליקציות או תוכנות שכן יאושרו להציג הודעות למשתמש. כמו כן, אפשרות הגדרת הפעלה אוטומטית של מצב סיוע בהתמקדות, למשל בעת הרצת משחק במסך מלא.

מחיקת נתונים שמיקרוסופט אספה

כעת באמצעות כלי חדש בשם "מציג נתוני אבחון" ניתן לראות בדיוק את נתוני האבחון שנשלחו למיקרוסופט מהמחשב הנוכחי. הנתונים הללו כוללים למשל, מידע על ביצועים, תצרות התקנים, הגדרות, נתוני שימוש באפליקציות ומיקום. נתוני האבחון מוצגים בטקסט פשוט, ניתן לייצא אותם למחשב, לחפש בהם באופן סלקטיבי וכן למחוק אותם לגמרי מהשרתים של מיקרוסופט בלחיצת כפתור.

הגדרות

אפליקציית ההגדרות עברה מתיחת פנים קלה אך משמעותית ומזכירה את מראהו של לוח הבקרה הוותיק. ובהקשר זה הגדרות נוספות, כמו הגדרות סאונד והגדרות תצוגה שהיו נגישות רק דרך לוח הבקשה המסורתי עברו לאפליקציות ההגדרות ונגישות רק משם. אנחנו קרובים יותר ומתמיד לעדכון בו תסיר מיקרוסופט את לוח הבקרה המסורתי.

שורה תחתונה

עדכון אפריל 2018 מביא לא מעט חידושים ושדרוגים מעניינים ל-Windows 10. תכונת ה-timeline נמצאת בחיתוליה ויש לה פוטנציאל עצום שככל הנראה נראה בהמשך. האפקטים החדשים של הממשק הגרפי בהשראת ה-Fluent Design הם בהחלט ממתק שהרבה קיוו לו מאז הושקה Windows 8. לפני שיחררו העדכון נקרא העדכון היוצרים לאביב – Windows 10 Spring Creators Update. דרישות המערכת עבור עדכון זה הינן ללא שינוי. כדאי לשדרג אך ורק ברגע שהעדכון מגיע אליכם ולאחר גיבוי של הקבצים שלכם.

סקירת החידושים בעדכון 1709 – עדכון היוצרים לסתיו 2017

סקירת החידושים בעדכון 1703 – עדכון היוצרים הראשון (2017)

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
 1. גבי הגיב

  תודה רבה על המאמר המפורט, מקווה שמיקרוסופט לא יפשלו הפעם

 2. אהרון הגיב

  נראה מדהים! תודה על העדכון

 3. ניב הגיב

  מאמר מושקע, כל הכבוד!

 4. גורג' הגיב

  שלום ברשותי מחשב21 ASUS TAICHI,לאחרונה בוצע עדכון אוטומטי במערכת הפעלה,המחשב שלי ניתן להפעיל כנייד ויש לו ברירה בסגירת המסך כטבלת,כאשר המסך העליון הוא TOUCH,יכולת זו נפגע בשידרוג,גם האררת המקשים כבר לא עובד,תוכנות אחרות כמו "קודי "הפסיקו לעבוד ונדרש להתקין מחדש.השאלה העם לחזור למערכת הפעלה8.1 WIN או ניתן לתקן מצב,חיפשתי BIOS מעודכן אבל לא מצאתי.

  1. יוסי לישה הגיב

   שלום ג'ורג',
   מה הווינדוס שממנו שדרגת? Windows 8.1 או מגרסה ישנה יותר של Windows 10?

 5. גינת הגיב

  אולי תוכל להסביר את התופעה של תמונת הרקע המטושטשת בעת פתיחת החלונות ולפני הכניסה ממש. אהבתי מאד את הופעת התמונה המרהיבה (המשתנה מדי פעם) עם פתחיחת המחשב. האם ניתן להגדיר תמונה חדה?
  תודה

  1. יוסי לישה הגיב

   שלום גינת, בעדכון 1903 של Windows 10 האפקט הנ"ל הוחל במסך ההתחברות של המערכת. אכן ניתן לבטל את אפקט השקיפות הזה, זאת בהגדרות צבעים תחת אפליקציית ההגדרות של Windows 10. ניתן גם לבטל את האפקט רק במסך ההתחברות עם התעסקות מעט טכנית במערכת.

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *