סקירה: תאימות וביצועים ב-Windows 8

4

-פרסומת-

Windows 8 תומכת כמעט בכל התוכנות אשר תומכת בהן קודמתה Windows 7 ללא צורך בשדרוג מסויים. עם זאת שינויי קוד התוכנה יכולים להתאים את ביצועי התוכנה במיוחד ל-Windows 8 כך שהתוכנה תוכל לנצל את מלא הפוטציאל הגלום במערכת לטובת פעולתה. תוכנות מסויימות שפעלו ב-Windows 7 וכעת יחוייבו בגרסה ייעודית למערכת ההפעלה החדשה כוללות את רוב רובן המוחלט של תוכנות הגנה האקטיבית כמו תוכנת אנטי וירוס ואנטי מאלוור (Anti Malware Program) וכן קודאקים (Codec Packs).

-פרסומת-

מבחינת חומרה, Windows 8 תומכת באותה חומרת מחשב שבה תומכת Windows 7. כשמדובר במחשבים חדשים שתתוקן עליהם מערכת ההפעלה, היא תזהה באופן מיידי ואוטומטי את כל התקני החומרה במחשב ותתקין עבורם את מנהלי ההתקן המתאימים בתוך שניות. Windows Update גם מהווה שירות שבו משתמשת מערכת ההפעלה כדי למצוא דרייבירים עבור חומרה חדשה וכן כדי להציע למשתמש מדי פעם גרסה עדכנית יותר לדרייבר מותקן.

Windows 8, מהירה יותר מאי פעם

קיימת גרסה מיוחדת של Windows 8 התומכת לראשונה במעבדים בארכיטקטורת ARM, בשם Windows RT. מעבדי ARM הם מעבדים אשר בשימוש בטאבלטים ובסמארטפונים. Windows RT היא גרסה יוצאת דופן של Windows 8 המיועדת לטבאלטים מבוססי מעבדי ARM. גרסה זו של Windows 8 תומכת באפליקציות WinRT בלבד וב-Office 2013 ואינטרנט אקספולרר 10 שיבואו מותקנות עימה. כלומר, ניתן להתקין על Windows RT אך ורק אפלקציות (מחנות האפלקציות של מיקרוסופט) ולא תוכנות.

כשמדובר בביצועים, Windows 8 לא מאכזבת. Windows 8 מתקינה את עצמה במהירות כמו שאחותה יודעת לעשות וכך גם יודעת לתקן את עצמה בזמן קצר אם נדרש. טעינת מערכת ההפעלה אורכת משמעותית פחות זמן מב-Windows 7 הודות לשינויים שביצעו מיקרוסופט בליבת המערכת וכן הודות לשימוש בממשק ה-UEFI המאפשר תקשורת מהירה יותר עם חומרת המחשב. גם כניסה ויציאה מ-Windows או למצב שינה והמתנה אורכות זמן קצר יותר מאשר במערכת הקודמת תחת אותה חומרה. אז כן בעניין זה לא חסרים שבחים למיקרוסופט!

-פרסומת-

על פי מיקרוסופט, Windows 8 יודעת לנצל טוב יותר מבעבר את חומרת המחשב תחת מקרים מסויימים וכן מאפשרת ניצול יעיל יותר של המעבד והזיכרון לעיבוד מקבילי, וכן את הקישוריות לרשת לתקשורת מהירה יותר בין מחשבים ולאינטרנט בכלל.

 

אם אהבת את המאמר אשמח אם תתן איזו מילה טובה!

אם הגעת עד לכאן קרוב לוודאי שיותר מתשמח לקרוא את המאמר הבא על Windows 8:

לביקורת מלאה ובלעדית מסוגה על Windows 8 הכוללת סקירת תכונות, אבטחה, ממשק משתמש ועוד, בקר בקישור ביקורת מלאה על Windows 8. כדאי להיכנס, לא תתחרט 🙂

 

פוסט זה עוסק בין היתר בנושאים הבאים ומתאים לאלה שמחפשים עניין ב:

סקירה ווינדוס 8, סקירה Windows 8, סקירה חלונות 8, ביקורת מערכת הפעלה וינדוס 8
מה יותר מהיר windows 8 או 7, איך הביצועים של ווינדוס 8? כמה מהיר ווינדוס 8 ביחס ל-Windows 7?
מה עולה יותר מהר חלונות 8 או חלונות 7? חלונות 8 מול חלונות 7,
ביקורת מהירות וביצועים win8, חלונות 8 נגד חלונות 7 ראש בראש
איך הביצועים של windows 8, windows 8 עולה מהר?
איזה תוכנות עובדות ב-windows 8, אפשר להתקין תוכנות בוינדוס 8?
באיזה חומרה תומכת מערכת הפעלה וינדוס 8, תמיכה בחומרה ותוכנה בוינדוס 8
תאימות חומרה ותוכנה ב-windows 8, מהירות הפעלה, מהירות הפעולה של windows 8

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
 1. […] Windows 8 ביקורת- ביצועים, תאימות ויציבות […]

 2. דן הגיב

  בס"ד.

  שלום וברכה!!

  גם לדעתי WIN-8 הוא מהיא מאוד – רק מה שאני שואל לגבי תכנות מסוימות שלא עובדות ברזולוציה נמוכה של מחשב 10 אינצ' – האם יש משהו שיכול לעזור ולגרום שהאפליקציות יעבדו גם במחשב של 10 אינצ' שזה 1280 על 600?

  תודה רבה!!!

  1. יוסי לישה הגיב

   שלום דן,
   אשמח אם תפרט יותר עם הבעיה כדי שאוכל לעזור לך..

 3. משה הגיב

  תודה רבה היה לי לתועלת מרובה

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *