10 החידושים העיקריים שמביא עדכון נובמבר הגדול ל-Windows 10

0

-פרסומת-

ב-12 בנובמבר מיקרוסופט שיחררה את העדכון הגדול הראשון למערכת ההפעלה Windows 10 הכולל לא מעט שינויים וחידושים למערכת ההפעלה. כאן אציג את השינויים והחידושים המשמעותיים ביותר למשתמשים הפרטיים.

-פרסומת-

עדכון נובמבר, בשמו הלא רישמי Threshold 2 (או TH2) שוחרר השבוע ויגיע למשתמשים במסלול העדכונים הרלוונטי דרך Windows Update בשבועות הקרובים. העדכון פותר סוגיות רבות, מתקן באגים, וכן מציג פתרונות חדשים לארגונים. בנוסף העדכון מביא לא מעט שינויים פונקציונאליים וחזותיים ל-Windows 10. אם אתם משתמשים ב-Windows 10, אני ממליץ לכם בחום להתקין את העדכון, שיביא את המערכת שלכם לגרסה 1511, build 10586. מי שעדיין לא שידרג – העדכון הזה לא יהיה הבשורה למעבר.

1 – אוחד הסטייל של מספר תפריטים במערכת בהם תפריטי הקליק הימיני של שולחן העבודה, תפריט ההתחלה ושורת המשימות כאשר בעבר היו יותר מדי סגנונות שונים לתפריטים אלה. עדיין לא כל התפריטים נראים באותו הסגנון אך עם זאת זוהי התקדמות.

2- כעת תוכלו לשנות את צבעה של שורת הכותרת של חלונות (אלה שבפוקוס) במקום הצבע הלבן שהיה עד כה דרך הגדרות התאמה אישית (לפי ערכת הנושא).

title_bar

3- כעת במקרים בהם יש לכם שני חלונות הצמודים אחד לשני (שהוצמדו עם Auto Windows Snapping) כאשר תבצעו resize לאחד מהם השני בהתאמה ישנה גם הוא את גודלו ויצמד לשני. אני אוהב לקרוא לתכונה הזו "חלון דביק". דבר נוח מאוד שמקל על עבודה עם מספר יישומים במקביל ועל ניהול שטח המסך.

-פרסומת-

4 – אפשרות "מצא את המכשיר שלי" מובנית – תכונה חדשה שנוספה לאחר שהייתה כבר קיימת אצל שתי התחרות גוגל ואפל – תוכלו לעקוב אחר מיקום המכשיר שלכם במידה ואבד או נגנב באמצעות שירותי המיקום, לגרום לו לצלצל, לנעול אותו ואף למחוק את המידע עליו. מומלץ שתכוונו את מערכת ההפעלה שתעדכן את מיקום המכשיר בתדירות גבוהה עם שירות זה אם היא רלוונטית עבורכם. למען הסר ספק, אפשרות זו מחייבת עבודה עם חשבון מיקרוסופט.

5 – למתקינים את מערכת ההפעלה מאפס, תוכלו כעת להפעיל את Windows 10 באמצעות מפתחות רישיון של Windows 7 ו-Windows 8 שכן כרגע ישנה תאימות רישוי בין הגרסאות מצד מיקרוסופט.

6 – קורטנה (שאינה מבינה עברית לפחות בנתיים) זמינה כעת גם לחשבונות מקומיים (סטנדרטיים) שאינם מקושרים לחשבון מיקרוסופט.

7 – עכשיו קורטנה יודעת גם לקבוע פגישות ותזכורות שתרשמו לה בכתב יד באמצעות ה-Stylus עבור מכשירי מגע.

8 – בעת גלישה בדפדפן ה-Edge, קורטנה תדווח לכם על קופונים עבור אתרי מכירות בהם תגלשו שעשויים לעניין אתכם.

9 – דפדפן Edge יתן לכם אפשרות לראות צלמיות אתרים פתוחים באמצעות מעבר על הלשוניות שלהם, מה שלא קיים בצורה מובנית בדפדפני המתחרים.

10 – מיקרוסופט תציג לכם מדי פעם דרך תפריט ההתחלה החדשני פרסומות לאפליקציות מומלצות כך שתוכלו גם אתם להתקין ולהנות מהן. על אף הכוונה, תוכלו לבטל בקלות אפשרות זאת.

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *