סקירה: הכירו את Windows Hello

2

-פרסומת-

Windows 10 מביאה עימה יכולת הזדהות ביומטרית חדשה המאפשרת גישה מהירה, נוחה ובטוחה יותר אל המכשירים שלכם. הפונקציונליות החדשה מתאפשרת תחת תכונת Windows Hello. כל הפרטים על תכונת הפרימיום החדשה

-פרסומת-

Windows 10 מביאה עימה את Windows Hello – התכונה החדשה שתאפשר לכם להזדהות מול המכשיר שלכם באמצעות הפנים או טביעת האצבע שלכם. התכונה החדשה מאפשרת הזדהות מהירה, נוחה במיוחד ומאובטחת הרבה יותר ביחס להזדהות מבוססת סיסמה. ההזדהות לא מוגבלת רק למכשירים, אלא להזדהות מול אתרי ושירותי אינטרנט ולכל משאב ברשת המיישם את הטכנולוגיות הנדרשות. מבחינת המשתמש, ניתנת לו אפשרות גישה נוחה לשירות ללא צורך בסיסמה, ועל אף הנוחות הרבה, ללא כל פגיעה ברמת האבטחה.

היי, שלום לך!

כאשר תזדהו ב-Windows 10 עם Windows Hello לא תצטרכו יותר לזכור סיסמאות בכלל על מנת לגשת לשירותים, אלא תוכלו פשוט להזדהות בנוכחתכם, מה שמקנה ביטחון נוסף על שימוש בסיסמאות. המפתח לקבלת הגישה הוא אתם – למחשב שלכם, לחשבון הבנק שלכם, או לכל למשאב אחר שלכם, תוכלו לגשת אליו בפשטות אדירה על כדי שלא תרגישו בתהליך ההזדהות.

Windows 10 חוצה התקנים – כך גם Windows Hello 🙂

הזדהות ללא צורך סיסמה ב-Windows 10

Windows Hello מאפשרת מעבר להזדהות ללא כל צורך בסיסמה. מלבד הנוחות האדירה שבדבר ובחסכון מול שימוש בעשרות סיסמאות, הרכבתן, שינונן ותחזוקה שלהן כדי לשמור על רמת אבטחה גבוהה, סיסמאות הן עדיין שיטת הזדהות פריצה במיוחד. החולשה המרכזית בשימוש בסיסמאות לצורך הזדהות הינה הקלות ביצירת סיסמה בין אם באמצעות שימוש במנגנונים ושלל שיטות לפיצוח סיסמאות או באמצעות פריצה לבסיסי נתונים ובכך להשתמש בהן באין מפריע כהזדהות מלאה לכל דבר. מה שלא יקרה עם Windows Hello – כאן ההזדהות הביומטרית מבטיחה כי אתה הוא זה שעומד מאחורי הבקשה.

אבטחה ברמה גבוהה במיוחד

Windows Hello היא תכונת הזדהות ברמת Enterprise שמיקרוסופט מנסה להכניס למשתמשים פרטיים במסגרת Windows 10. לחוששים על המידע הביומטרי שלהם, Windows Hello לא תשמור מידע ביומטרי כמו נתוני טביעת האצבע או תמונת הפנים באף מקום מלבד על המכשיר שלכם מקומית. מכאן שאימות עם Hello הוא Two-Factor, כזה המחייב את המשתמש ואת מכשירו להיות נוכחים בתהליך ההזדהות. לא רק זאת, את הזדהות הפנים של Windows Hello לא ניתן לעקוף באמצעות צילום תמונת פנים, גם לא באמצעות פניהם של אחים תאומים זהים.

Windows Hello מאפשר ל-Windows 10 לזהות את הפנים שלכם – עם החומרה המתאימה

Passport – השותפה של Windows Hello

Windows Hello היא הרבה מעבר להזדהות מול המכשיר שלכם המריץ את Windows 10, מדובר על תשתית הזדהות ביומטרית שלמה שתיכנס, לפי מיקרוסופט, אט אט לשוק ותאפשר בנוסף הזדהות מול אפליקציות, תכנים ומאגרי מידע באינטרנט. תוכניותיה של מיקרוסופט לעוד ועוד אתרים ברחבי העולם, בהם רשתות חברתיות, שירותי ווב, קבוצות דיון, פורומים, אתרי בנקאות, מוסדות ממשלתיים. הדבר יתבצע הודות למערכת ה-Passport שחשפה מיקרוסופט במקביל להמצאת Windows Hello, שבה יוכלו מנהלי אותם שירותים ברחבי העולם להשתמש על מנת לספק שירותי הזדהות ביומטריים, וכן – ללא סיסמה, במסגרת Windows Hello למשתמשים.

-פרסומת-

הזדהות מול אפליקציית בנקאות עם Windows Hello

לא הכל ורוד

Windows Hello דורשת התקן קורא טביעת אצבע או מצלמת אינפרה אדום בעלת תאורה מיוחדת (לזיהוי גם בתנאי תאורה קשים) או בחיישנים ביומטריים אחרים לזיהוי הפנים או הקשתית. לכן מעט מאוד מחשבים קיימים בעלי קורא טביעות אצבע יוכלו להנות מ-Windows Hello. וגם אלו יוכלו להשתמש בהזדהות לפי טביעת אצבע שמציעה Windows Hello ולא בסריקת הקשתית או הפנים, אשר דורשים בנוסף לתמיכה של מערכת ההפעלה גם תמיכה מתאימה מחומרת המכשיר.

לשם כך, מיקרוסופט, יחד עם שותפותיה בתחום, הכניסה לשוק מחשבים תואמי Windows 10 התומכים בטכנולוגיית RealSense 3D של אינטל אשר מאפשרת שימוש במפרט המלא של Windows Hello ויאפשרו שימוש מלא בפונקציונליות שהיא מציעה. אם תרצו ליהנות מיכולת "פרימיום" זו של מערכת ההפעלה שבאמת אמורה להפוך הזדהות מול המכשיר שלכם ובכלל מול כל שירות אינטרנטי לחלקה ובטוחה יותר, תוכלו לרכוש במחיר לא זול, מצלמה ייעודית למחשבכם, כמו ה-F200 של אינטל למשל, המוטמעת במחשבים החדשים לחווייה המקסימלית של Windows 10, איתה תוכלו להזדהות באמצעות תווי הפנים או קשתית העין שלכם.

windows_hello_authentication
כך תפעילו הזדהות ביומטרית עם Windows Hello

חשוב לציין שהתמיכה בהזדהות ביומטרית לפי טביעת אצבע הייתה קיימת כבר מזמן במערכות ההפעלה של מיקרוסופט והיא איננה דבר חדש, כמו שנאמר מדובר בתכונה ובתשתית הזדהות ביומטרית ששמה דגש על נוחות ואבטחה יחדיו, כל אלו מוטמעות במערכת ההפעלה הטריה, Windows 10 באופן יוצא מן הכלל.

דבר סיום

Windows Hello אכן מציגה יכולות מרשימות. לצד כל תכונות האבטחה המשובחות גם שדרוג לחוויית המשתמש ב-Windows 10. יחד עם Passport אמור להיפתח עידן חדש שבו למפתחים קל יותר לפתח ולמשתמשים יותר נחמד להזדהות. החזון של מיקרוסופט הינו שאפתני במיוחד. נכון להיום, עם המחירים הגבוהים של מכשירים בעלי חומרה התומכת בהזדהות פנים קשה לראות את החזון מתממש. אני אשמח אם הדבר יקרה, אבל נכון לעכשיו זה בעיקר עניין של זמן ומאמצים מצידה של מיקרוסופט. הכי הרבה, רכשו קורא טביעת אצבע ו-Windows Hello ידע להגיד לכם "שלום" גם באמצעות טביעת האצבע שלכם.

מאמרים בנושא Windows 10

סקירה – תפריט ההתחלה של Windows 10

האם מחשבי יכול להריץ את Windows 10?

תשובות לשאלות נפוצות בנושא Windows 10

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
  1. […] סקירה – Windows Hello […]

  2. […] דינאמית: כעת תוכלו להשתמש בתכונת אבטחה חדשה זו שמציעה Windows Hello ל-Windows 10 שתנעל את המחשב שלכם כשאתם עוזבים אותו. עליכם פשוט לקחת […]

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *