מה יהיו החידושים ב-Windows 10?

1

-פרסומת-

מיקרוסופט תציג גרסה מוקדמת של מערכת ההפעלה הבאה שלה, Windows 9, יחד עם החידושים והשינויים שיכללו בה,  ב-30 בספטמבר, וזאת כמעט שנתיים לאחר ההשקה של מערכת ההפעלה הקודמת שלה למחשבים אישיים Windows 8. אך כבר עכשיו ידוע מהדלפות ומקורות אמינים שונים ברשת, חלק ממה שמיקרוסופט מתכננת במערכת ההפעלה החדשה. אז מה חדש ב-Windows 9 מבחינת חידושים ושינויים? אציג את חלק מהם כאן.

-פרסומת-

עדכון (30.9.2014) – מיקרוסופט חשפה היום כי מערכת ההפעלה לא תיקרא Windows 9, אלא Windows 10. לכן, במאמר זה כל התייחסות ל-Windows 9 היא למעשה לוינדוס 10.

החזרת תפריט ההתחלה וכפתור ההתחל – ב-Windows 9 כפתור ההתחל חוזר במלוא מובן המילה יחד עם תפריט התחלה חדש אשר דומה מאוד לזה שאנו רגילים אליו עוד מימי Windows 7. התפריט גם יכלול סוג של איחוד עם ממשק האריחים שהוצג ב-Windows 8 כך שניתן גם להדביק עליו אריחי אפליקציות ולהתאימו באופן אישי (פונקציונאליות של ממשק המטרו) וכן להשתמש בו כבתפריט ההתחלה הוותיק. ניתן יהיה גם לבחור שלחצן ההתחל יוגדל לפעול כמו ב-Windows 8 ויפתח את התפריט ההתחל שהוא ממשק האריחים. ומכאן שניתן יהיה לבחור את סוג הסביבה שאתה מעוניין לעבוד בה סביבה של DESKTOP או סביבת מגע.

תפריט ההתחלה של Windows 9
תפריט ההתחלה של Windows 9 באחת הגרסאות המוקדמות, מקור: dailytech.com

אפליקציות METRO חלונאיות – ניתן יהיה ב-Windows 9 להריץ אפליקציות שנועדו לממשק המטרו אבל בסביבה החלונאית, כלומר ממש בשולחן העבודה שלנו כאשר כל אחת תורץ בתוך מעטפת חלונאית, כלומר בחלון משלה, כמו תוכנה DESKTOP רגילה. בהקשר זה ניתן יהיה לגשת אליה כם משורת המשימות ולשלוט עליה עם לחצני השליטה (כמו סגירה, מיזעור) שמוטמעות בחלון שלה.

אפליקצית מטרו חלונאית
אפליקציית המחשבון של Windows 9 הרצה בתוך שולחן העבודה במצב חלונאי, מקור: WinBeta.org

-פרסומת-

ריבוי שולחנות עבודה – מערכת ההפעלה החדשה תאפשר שימוש במספר שולחנות עבודה במקביל עבור אותו משתמש. תכונה זו תאפשר פתיחה של שולחנות עבודה מרובים כך שניתן להגדיר כל אחד מהם למטרה אחרת וליישומים שונים.

התאמת ערכת נושא בהתאם לרקע – שינוי של טפט שולחן העבודה יגרור שינוי בערכת הצבעים של תפריט ההתחלה, שורת המשימות והחלונות עצמם לצבעים התואמים לסכמת הצבעים של הטפט עצמו.

מרכז ההודעות מרכזי – מערכת ההפעלה החדשה תציג מרכז הודעות נגיש שירכז את כלל ההודעות הנשלחות מיישומי DESKTOP וכן מאפליקציות מטרו, לצד הודעות מערכתיות. מרכז ההודעות יציג בצורה מסודרת את ההודעות שקפצו למשתמש בעבר ויאפשר לו להסיר אותן.

מרכז ההודעות של Windows 9
מרכז ההודעת של Windows 9 בגרסה המוקדמת, מקור: WinBeta.org

תמיכה ברזולוציית 8K – מערכת ההפעלה החדשה תתמוך ברזולוצית UHD לאחר שבאף אחת ממרכת ההפעלה הקודמת לא הייתה תמיכה ברזולוציה כה גבוהה.

 

כל אלו הם רק חלק מהחידושים שתביא עימה מערכת ההפעלה החדשה, חלונות 9, ויש לקחת בחשבון שהם אינם סופיים וחלקם עתידים לעבור עוד שינויים עד להשקת המערכת בשנה הבאה.

 

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
  1. […] במערכת ההפעלה Windows 9 אין צורך ולא נתקין תוסף זה. אחד החידושים של מערכת ההפעלה הבאה Windows 9 הוא שהיא כוללת כבר תפריט התחל ולחצן התחל חדשים, הם גם […]

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *