מדריך: חזרה לגרסה הקודמת של Windows לאחר התקנת Windows 10

2

-פרסומת-

מבלי להתייחס למדוע בכלל משתמשים מבקשים לחזור לגרסת Windows הקודמת שלהם – בין אם מדובר בשדרוג אוטומטי ל-Windows 10 שהתבצע בלי אישור שלכם, או פשוט חרטה מכל סיבה אחרת, מדריך קצר ופשוט זה יראה לכל אחד איך להסיר את Windows 10 ולחזור לגרסה הקודמת של Windows שהייתה לו לפני השדרוג (Windows 7/8).

-פרסומת-

שימו לב כי מיקרוסופט מאפשרת לחזור ל-Windows הקודם שלכם ולבצע שינמוך אך ורק אם לא עברו 30 ימים מאז שביצעתם את התקנת השדרוג של Windows 10. לאחר מועד זה, התהליך לא רלוונטי ולא תוכלו לחזור אם לא גיביתם את קבצי מערכת ההפעלה הקודמת שלכם. תהליך השחזור עשוי לקחת לא מעט שעות, קחו זאת בחשבון. נצא לדרך.

מה יקרה עם הקבצים והתוכנות שלכם:

  • הקבצים האישיים שיש לכם כרגע ישמרו.
  • לא ישמרו תוכניות ואפליקציות שהתקנתם והגדרות שהגדרתם מאז שהסתיים השדרוג ל-Windows 10, כולל כמובן תוכניות ספציפיות ל-Windows 10, למשל דפדפן Edge ואפליקציות של Windows. כל תוכנית אחרת שהייתה לפני השדרוג תישאר.
  • על אף הנקודה הקודמת: אם אתם חוזרים ל-Windows 7 – ייתכן ותידרשו להתקין מחדש תוכנת אנטי וירוס על מערכת ההפעלה. Windows 8 בכל מקרה תכלול את Windows Defender בסיום השינמוך, אותו תוכלו להחליף באנטי וירוס אחר.
  • הגדרות שהגדרתם על Windows 10 לא ישמרו, לאחר החזרה ל-Windows הקודם, אתם תחזרו להגדרות הקודמות שלכם.

שלב 1 – בדקו שאתם מוכנים לחזור לגרסה הקודמת של Windows

לפני התהליך אני ממליץ שתדאגו שיהיה לכם גיבוי למידע שעל המחשב. אני מזכיר שוב שהתהליך אפשרי רק אם לא עברו 30 ימים מאז ששידרגתם ל-Windows 10. מעבר לכך: אם ביצעתם שדרוג מ-Windows 7 וכעת אתם משתמשים בחשבון מיקרוסופט כדי להתחבר למערכת – בדקו שאתם זוכרים את הסיסמה לחשבון המשתמש שלכם שהיה לכם ב-Windows 7 כך שלא תתקעו עם חשבון משתמש מקומי שאתם לא יודעים את הסיסמה שלו.

-פרסומת-

שלב 2 – גישה לאפשרות שחזור ל-Windows 7 או Windows 8.1 דרך הגדרות

היכנסו להתחל, לחצו על "הגדרות" ולאחר מכן בחרו בקטגוריית "עדכון ואבטחה". נווטו אל "שחזור".

1

שלב 3 – הפעלת שחזור Windows קודם

תחת סעיף חזור ל-"Windows 7" או חזור ל-"Windows 8.1" לחצו על לחצן "התחל עכשיו". המתינו מספר רגעים לטעינת התוכנית להסרת Windows 10 ושחזור Windows קודם. לאחר מכן תישאלו מדוע אתם מעוניינים לבטל את השדרוג ל-Windows 10, בחרו במה שנכון לגביכם ולחצו "הבא". לאחר מכן אשף השחזור ישאל אתכם מספר שאלות, השיבו על כולם שאינכם מעוניינים והמשיכו הלאה לשנמוך הגירסה של Windows. תהליך החזרה ל-Windows 7 או ל-Windows 8.1 עשוי לארוך מספר שעות בהתאם למערכת שלכם.
2 3 4 5 6710

שלב 4 ואחרון – הבטיחו שלא תשודרגו אוטומטית ל-Windows 10

שלב זה אינו חובה אך כדי לוודא שלא תחזרו שוב למערכת ההפעלה החדשה, על שלא תעשו זאת ידנית, עבדו לפי השלבים לביטול שדרוג אוטומטי ל-Windows 10.

תהנו!

-פרסומת-

עשוי לעניין אותך
  1. ליאב הגיב

    היי מדריך מדויק כל הכבוד, אני ניסיתי לעשות אך לצערי הסתבכתי מעט, פניתי לטכנאי מחשבים שיעזור לי עם זה.

  2. ללא שם הגיב

    לי יש מספר מחשבי גיימינג עם ווינדוס 7 ו 8.1 ולדעתי זה מיותר לעבור מווינדוס 10 למערכות הפעלה ישנות יותר אין עדכוני אבטחה חדשים מה שחושף את המשתמש לפירצות אבטחה ולבעיות תאימות מערכות הפעלה ישנות כמו ווינדוס 7 8 8.1 וגם וויסטה ו XP הוותיקות ישארו לנצח מערכות ההפעלה הטובות ביותר לגיימינג ועל זה אין ויכוח ווינדוס 10 מתאימה למי שמתכנן להשתמש במחשב עם אינטרנט כי בלי עדכוני אבטחה המחשב הרבה יהיה יותר פגיע

הגב

לא נפרסם את האימייל שלך.

רק לוודא זריז שאתה אנושי *